Prelegenci

Piotr Krukowski

CEO Dreamz.

Producent i dystrybutor mobilnych gogli do #VR. Zajmują się rozwojem urządzeń o najszerszym polu widzenia na rynku. Swoje produkty rozszerzają o oprogramowanie, które uruchomi Wasze ulubione gry w trybie VR.

bierze udział w:

Kreatywne miasta w PolsceKreatywne przestrzenie w Toruniu?

Małgorzata Szołucha

Koordynator obszaru ICT w Krajowym Punkcie Kontaktowym

Od 2002 r. pracuje w Krajowym Punkcie Kontaktowym Programów Badawczych UE (KPK PB UE), w zespole technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT), jako ekspert ds. pozyskiwania funduszy na projekty badawcze i wdrożeniowe z Programów Ramowych UE (obecnie programu Horyzont2020). W latach 2007-2013 była koordynatorem działań związanych z powadzeniem punktu kontaktowego dla Programu na rzecz Wspierania Polityki w zakresie technologii informacyjnych i komunikacyjnych, w programie Konkurencyjność i Innowacje (CIP-ICT-PSP). W swej pracy nawiązała szereg kontaktów w kraju i zagranicą z instytucjami mającymi wpływ na współpracę badawczą, wdrażanie nowych technologii na rynek, z przedstawicielami nauki i biznesu.

bierze udział w:

Kreatywne miasta w PolsceKreatywne przestrzenie w Toruniu?

Karol Polasik

Wiceprezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Toruniu, Prezes Zarządu w informatycznej firmie VOBACOM sp. z o.o,

Ukończył Zarządzanie i Marketing na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu, a także podyplomowe studia Menedżerskie i z zakresu Psychologii w Zarządzaniu na WSB w Toruniu oraz Prawo Handlowe na Wydziale Prawa i Administracji UMK w Toruniu. Od początku drogi zawodowej związany jest z nowoczesnymi technologiami (IT/ICT).

bierze udział w:

Kreatywne miasta w PolsceKreatywne przestrzenie w Toruniu?

Wiktor Kolbowicz

Prezes Zarządu Kliniki Uzdrowiskowej „Pod Tężniami” im. Jana Pawła II - Spółdzielni Usług Medycznych w Ciechocinku

Członek Rad Nadzorczych m.in.: Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, Izby Gospodarczej Uzdrowisk Polskich. Od 52 lat zawodowo związany ze Spółdzielczością Mleczarską. Od 1982 roku kieruje Kliniką Uzdrowiskową, przekształcając Klinikę Uzdrowiskową „Pod Tężniami” w wyjątkowe miejsce o najwyższym standardzie, które można potraktować jako wizytówkę polskiego lecznictwa uzdrowiskowego. Od ponad 40 lat pracy na rzecz rozwoju lecznictwa uzdrowiskowego, udowadnia jak bardzo zależy mu na rozwoju i promowaniu regionu, kierując się profesjonalizmem, uporem i daleko idącą wizją jak powinno wyglądać Sanatorium Uzdrowiskowe w tak niesamowitym i z tradycjami leczniczymi mieście jak Ciechocinek.

Propagator metody leczenia dolegliwości ruchowych metodą terapii manualnej. Pomysłodawca stworzenia przy Klinice Kompleksu Balneologicznego, w którym prowadzona jest rehabilitacja osób miedzy innymi z dolegliwościami układy ruchu.

Aktywny uczestnik wielu konferencji, szkoleń, bezpośrednich konsultacji, które wpływają na zmianę sposobu zarządzania i jakości świadczonych usług przez obiekty uzdrowiskowe, hotelarskie w naszym kraju. Uczestnik wielu akcji charytatywnych dla społeczeństwa, wspiera też finansowo osoby niepełnosprawne i potrzebujące oraz organizacje charytatywne.

Za prowadzone działania na rzecz regionu i kraju odznaczony, m.in.:  Srebrnym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

bierze udział w:

Kreatywne miasta w PolsceKreatywne przestrzenie w Toruniu?

Bartek Pucek

Head of Mobile & Digital Projects

Jako Head of Mobile & Digital Projects jest odpowiedzialny za strategię mobile, rozwój portfolio i zaangażowania użytkowników w ramach mobile web i aplikacji w Onet Ringier Axel Springer. Działając w każdym aspekcie biznesu związanego z rynkiem mobile: od produktu, przez design, development, marketing po transformację i edukację organizacji. Ukończył Executive Education na Stanford Graduate School of Business w Strategic Marketing Management oraz Digital Marketing.

bierze udział w:

Kreatywne miasta w PolsceKreatywne przestrzenie w Toruniu?

Paweł Kurzyński

Dział komunikacji i promocji NCBiR

Ekspert ds. komunikacji, specjalista z zakresu instrumentów wsparcia w obszarze badań naukowych i prac rozwojowych w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju a wcześniej w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na Wydziale Zdrowia Publicznego z 8-mio letnim doświadczeniem zawodowym w administracji rządowej. Pomysłodawca i koordynator realizowanej w latach 2009-2011 kampanii informacyjnej “Dotacje na sukces”, a także autor publikacji poświęconych programom wsparcia B+R oraz artykułów w prasie i internecie. Od 2008 roku prowadzi szkolenia i wykłady nt. funduszy europejskich i krajowych programów grantowych.

bierze udział w:

Kreatywne miasta w PolsceKreatywne przestrzenie w Toruniu?

Michał Meina

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu

Asystent na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu. Realizował wiele projektów B+R z dziedziny analizy danych, internetu rzeczy oraz ubieralnych sieci sensorycznych. Prowadzi usługi konsultacyjne z zakresu wsparcia technologicznego. Zainteresowania naukowe odnoszą koncentrują się głównie wokół sieci sensorycznych, lokalizacji wewnątrz-budynkowej oraz akcelerometrii.

bierze udział w:

Kreatywne miasta w PolsceKreatywne przestrzenie w Toruniu?

Ewa Boroń

Radca prawny, Senior Associate, Deloitte Legal

Świadczy kompleksowe usługi prawne polskim i międzynarodowym firmom doradzając w kwestiach związanych z szeroko pojętym prawem pracy, m.in. zatrudniania personelu, w tym w ramach elastycznych form zatrudnienia, restrukturyzacji zatrudnienia, zwolnień indywidualnych i grupowych, wynagrodzeń i programów motywacyjnych, czasu pracy, Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, równego traktowania, działalności agencji zatrudnienia i wielu innych. Uczestniczy też w transakcjach M&A i procesach restrukturyzacyjnych w zakresie związanym z prawem pracy. Doradza także w sprawach z zakresu zwalczania nieuczciwej konkurencji, w szczególności w aspektach prawno-pracowniczych.

bierze udział w:

Kreatywne miasta w PolsceKreatywne przestrzenie w Toruniu?

dr n. med. Łukasz Paczesny

Koordynator Orvit Clinic

Łukasz Paczesny urodził się w Poznaniu, ukończył IV liceum ogólnokształcące w Toruniu a następnie Wydział Medyczny Akademii Medycznej w Łodzi w 2000 roku. Po odbyciu stażu w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim podjął pracę w Oddziale Ortopedyczno Urazowym dla Dorosłych i Dzieci Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Toruniu. Od 2005 roku związał się z Poradnią Ortopedyczną Lecznic Citomed, przez klika lat pełnił funkcję lekarza drużyny koszykarskiej Katarzynki NovaTrading Toruń. Blisko współpracuje z najlepszymi klubami sportowymi w regionie (m.in. Zawisza Bydgoszcz, Anwil Włocławek, Delecta/Transfer Bydgoszcz, Energa Toruń,  Budowlani Toruń, Motocross Toruń).

W 2008 roku uzyskał tytuł Specjalisty Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu a w 2011 roku tytuł Doktora Nauk Medycznych. Jest autorem i współautorem licznych publikacji naukowych w zagranicznych periodykach z tzw. Listy Filadelfijskiej, blisko współpracuje naukowo z prof. Jackiem Kruczyńskim, Kierownikiem Kliniki Ortopedii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Specjalizuje się w chirurgii małoinwazyjnej stawów. Swoją wiedzę zdobywał podczas szkoleń w najlepszych ośrodkach na świecie (m.in. Wielka Brytania, Holandia, Niemcy, USA). Był prekursorem wielu nowoczesnych zabiegów w Toruniu i regionie, m.in.: artroskopii barku, artroskopii biodra, endoskopii nerwów, przeszczepów łakotek i wielu innych wysokospecjalistycznych zabiegów.

Orvit Clinic jest jego projektem autorskim. Od 2012 roku pełni funkcję koordynatora tej placówki.

bierze udział w:

Kreatywne miasta w PolsceKreatywne przestrzenie w Toruniu?

Janusz Kamiński

CEO Trakido

Certyfikowany przez Google Specjalista w zakresie Analityki Internetowej oraz Google AdWords. Jeden z pierwszych Specjalistów Marketing Automation. Od 7 lat związany z profesjonalnym rynkiem reklamowym. Współpracował z trzema największymi agencjami reklamowymi w Polsce. Specjalizuje się w zaawansowanych kampaniach marketingowych opartych o zachowanie użytkowników na serwisach www. Swoją wiedzą i umiejętnościami z zakresu marketingu wspierał takie marki, jak BZ WBK-Aviva, Tatuum, Mateusz Grzesiak, Budlex, Taylor Says Poland.

bierze udział w:

Kreatywne miasta w PolsceKreatywne przestrzenie w Toruniu?

Mirosław Manelski

Co-founder Neurodio

Dzień zaczyna jako koordynator projektów w Exea Smart Space, gdzie pomaga młodym przedsiębiorcom i naukowcom stawiać pierwsze kroki w biznesie, a kończy jako cofounder Neurodio – firmy zajmującej się tworzeniem nowoczesnych gier terapeutycznych i testów diagnostycznych dla osób z zaburzeniami poznawczymi. Odpowiada za realizację Startup Campus UMK, współorganizację toruńskich edycji Startup Weekend, TEDx czy Fuckup Nights. Zdobywał doświadczenie m.in. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, Interdyscyplinarnym Centrum Nowoczesnych Technologii UMK czy Arriva RP.

bierze udział w:

Kreatywne miasta w PolsceKreatywne przestrzenie w Toruniu?

Barbara Durka

Ekonomistka

Wieloletnia dyrektor Instytutu Koniunktur i Cen. Obecnie Wiceprzewodnicząca Rady Izby.

bierze udział w:

Kreatywne miasta w PolsceKreatywne przestrzenie w Toruniu?

Hanna Wielgosz

Prezes Polsko-Rosyjskiej Izby Handlowo-Przemysłowej

Ukończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim. Brała udział w pracach organizacyjnych przy założeniu Izby. Od roku 2000 jest Prezesem Polsko-Rosyjskiej Izby Handlowo-Przemysłowej.

bierze udział w:

Kreatywne miasta w PolsceKreatywne przestrzenie w Toruniu?

Jakub Zaleski

Doradca Zarządu MARWIT Sp. z o.o.

Od ponad 5 lat działa w branży rolno-spożywczej. Zajmuje się projektami inwestycyjnymi realizowanymi przez firmę Marwit i spółki powiązane oraz nadzorem nad realizacją i wdrożeniem projektów współfinansowanych ze środków UE, w tym także projektów innowacyjnych realizowanych przy w współpracy z jednostkami naukowymi.

bierze udział w:

Kreatywne miasta w PolsceKreatywne przestrzenie w Toruniu?

Maciej Piwko

Maciej Piwko, CEO & Co-Founder Everytap

Współtwórca aplikacji Everytap i Pitu Pitu. Dyplomowany lekarz weterynarii. W czasie studiów współwłaściciel lokalu gastronomicznego, pracował też w korporacji jako product manager farmaceutyczny. Fascynuje się światem start-upów i gastronomią.

bierze udział w:

Kreatywne miasta w PolsceKreatywne przestrzenie w Toruniu?

dr Aleksandra Radtke

Doktor nauk chemicznych. Adiunkt na Wydziale Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tematyka badawcza – innowacyjne nanomateriały dla potrzeb biomedycznych  i środowiskowych Prezes Zarządu Nano-implant Sp. z o.o.

bierze udział w:

Kreatywne miasta w PolsceKreatywne przestrzenie w Toruniu?

Artur Sadzik

Kierownik ds. Projektów Strategicznych Transition Technologies S.A.

Kierownik ds. Projektów Strategicznych Transition Technologies S.A. Doświadczony menedżer, z branżą IT związany od 25 lat. Współautor projektów dla przemysłu i energetyki z wykorzystaniem innowacyjnych narzędzi informatycznych takich jak  IoT, GIS czy BigData wdrożonych w produkcji, utrzymaniu ruchu czy w handlu detalicznym. Obecnie odpowiedzialny za wdrażanie i rozwój projektów z wykorzystaniem technologii Internetu rzeczy (IoT) i poszerzonej rzeczywistości dla przemysłu na rynku polskim.

bierze udział w:

Kreatywne miasta w PolsceKreatywne przestrzenie w Toruniu?

Ewa Michałowska

Menedżer w Banku Zachodnim WBK S.A.

Od 25 lat związana z bankowością, na stanowiskach kierowniczych w wielu bankach, między innymi PKO-BP, Kredyt Banku, Banku DnB Nord. W BZ WBK zajmuje się współpracą pomiędzy bankiem a przedsiębiorcami, wdrażaniem nowych produktów i usług oraz rozwiązań wspomagających przedsiębiorców w prowadzeniu biznesu.  Trener – z ramienia banku prowadzi warsztaty i szkolenia dla firm.

bierze udział w:

Kreatywne miasta w PolsceKreatywne przestrzenie w Toruniu?

Karol Chęciński

Business Development Manager Syneo.pl

Właściciel dynamicznie rozwijającej się firmy Syneo.pl. Fascynat rozwoju osobistego i aktywnego życia. Chętnie bierze udział w rozwoju młodszych pokoleń i służy własnym doświadczeniem.

bierze udział w:

Kreatywne miasta w PolsceKreatywne przestrzenie w Toruniu?

Norbert Kowalkowski

Dyrektor Zarządzający High Technology Glass S.A.

Dyrektor Zarządzający High Technology Glass SA. i udziałowiec właściciela – firmy szwajcarskiej. Prawnik (nostryfikacja dyplomu na PUNO w Londynie) oraz absolwent UMK, King’s College w Londynie oraz London School of Economics. Posiada ogromne doświadczenie w zarządzaniu firmami w różnych branżach. Praktyczną wiedzę  zdobywał jako manager i dyrektor w takich firmach jak:  HEROS PLC, VINPOL LTD., SETIA LTD., Hjort Knudsen Polen LTD., Essex Safety Glass LTD. Właściciel zgłoszeń patentowych m.in. w zakresie technologii produkcji szkła laminowanego.

bierze udział w:

Kreatywne miasta w PolsceKreatywne przestrzenie w Toruniu?

dr inż. Małgorzata Kaliczyńska

z-ca Redaktora Naczelnego Kwartalnika naukowo-technicznego Pomiary • Automatyka • Robotyka

Absolwentka Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Bierze udział w tworzeniu Polskiej Platformy Przemysł 4.0. W zespole ds. transformacji przemysłowej jest przewodniczącą grupy ds. kształcenia, kompetencji i zasobów kadrowych dla Przemysłu 4.0. W Przemysłowym Instytucie Automatyki i Pomiarów PIAP odpowiada za jakość merytoryczną kwartalnika naukowego PAR, miesięcznika branżowego AUTOMATYKA i portalu AutomatykaOnline.

bierze udział w:

Kreatywne miasta w PolsceKreatywne przestrzenie w Toruniu?

Małgorzata Nowak

Senior Manager Innovatika

Posiada ponad 12 letnie doświadczenie marketingowe we wdrażaniu, rozwoju i promocji produktów i usług w międzynarodowej korporacji. Przygotowywała i wdrażała strategię usług zorientowaną na klienta. Prowadziła projekty związane z tworzeniem propozycji wartości (Value Proposition), w których angażowała interesariuszy oraz klientów poprzez m.in Rady Doradcze (Customer Advisory Board).  Ewangelistka oraz praktyk podejścia klientocentrycznego („customer-centric”) oraz „open-innovation”, w tworzeniu nowatorskich rozwiązań. Specjalizuje się w projektach doradczych związanych z kreowaniem i promowaniem propozycji wartości, modeli biznesowych oraz budowaniem pozytywnych doświadczeń klientów. Jest facylitatorem zespołowego procesu Google Ventures, związanego z kreowaniem i testowaniem innowacyjnych rozwiązań. W swojej pracy wykorzystuje podejście Design Thinking.  Prowadzi wykłady dla studentów CIM w obszarze strategii oraz innowacyjności firm jak również dla studentów programu Executive MBA – Francuski Instytut Zarządzania z zakresu efektywnego wdrażania nowych rozwiązań.

bierze udział w:

Kreatywne miasta w PolsceKreatywne przestrzenie w Toruniu?

Rafał Kołodziej

Siedem Ósmych. Polska Szkoła Myślenia Projektowego

Współzałożyciel firmy Siedem Ósmych. Polska Szkoła Myślenia Projektowego. Specjalizuje się w projektowaniu strategii i usług. Współautor programu i kierownik merytoryczny innowacyjnych studiów podyplomowych Projektowanie Usług na School of Form przy Uniwersytecie SWPS, na których od 3 lat uczy słuchaczy rozwiązywania prawdziwych problemów dla realnych klientów przy pomocy procesu projektowego.Realizował projekty m.in. dla Allegro, Raiffeisen Polbank, Ergo Hestia, Amica Wronki, Urząd Patentowy, ING Bank, Endo, PKP Energetyka, Euler Hermes, Otomoto, Polpharma, Tatrzański Park Narodowy, SWPS, Składy VOX, YES, SELENA, PZU, Urząd Miasta Poznań, Urząd Miasta Warszawa.

bierze udział w:

Kreatywne miasta w PolsceKreatywne przestrzenie w Toruniu?

Lech Światły

Pracodawcy Pomorza i Kujaw

Ponad 25 letnie doświadczenie w tworzeniu i transferze innowacji w przedsiębiorstwach przemysłowych różnych branży. Od ponad 7 lat pełni obowiązki m. in. koordynatora usługi proinnowacyjnej w Ośrodku Krajowej Sieci Innowacji KSU prowadzonego przez „Pracodawców Pomorza i Kujaw” Związku Pracodawców. W organizacji tej pełni aktualnie funkcję zastępcy dyrektora biura. W ramach ogólnopolskiej sieci usług proinnowacyjnych przeprowadził ponad 40 audytów innowacyjności i 20 transferów technologii. Uczestniczył w tworzeniu i wdrażaniu wielu projektów wspierających innowacyjny rozwój firm. Posiada duże doświadczenie w realizacji i zarządzaniu środkami unijnymi.

bierze udział w:

Kreatywne miasta w PolsceKreatywne przestrzenie w Toruniu?

Rafał Garbarz

Starszy Menedżer Działu Doradztwa Podatkowego Deloitte

Dyrektor w dziale Doradztwa Podatkowego. Specjalizuje się w tematyce oddelegowań pracowniczych, doradzając w zakresie konsekwencji jakie niosą one za sobą na gruncie prawa pracy, podatku dochodowego od osób fizycznych oraz ubezpieczeń społecznych. Jest autorką licznych publikacji z tego zakresu. W trakcie 13 lat kariery pracowała dla największych firm krajowych i zagranicznych doradzając zarówno w projektowaniu polityk oddelegowań, ich implementowaniu, jak i prowadząc rozliczenia podatkowo-ubezpieczeniowe pracowników delegowanych.

bierze udział w:

Kreatywne miasta w PolsceKreatywne przestrzenie w Toruniu?

Tomasz Urbanowicz

Dyrektor w Toruńskim Parku Technologicznym

Od dziewięciu lat związany z Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. Doradza przedsiębiorstwom w opracowywaniu modeli biznesowych oraz finansowania działań innowacyjnych w firmach. Specjalizuje się w zakresie umiędzynarodowienia działalności przedsiębiorstw. Współtwórca analiz doradczych w zakresie innowacyjności i gotowości eksportowej firm.

bierze udział w:

Kreatywne miasta w PolsceKreatywne przestrzenie w Toruniu?

Maciej Krużewski

Prezes Kujawsko-Pomorskiej Agencji Innowacji

Ekspert w zakresie programowania strategicznego, zarządzania projektami, finansowania i wspierania przedsiębiorstw i klastrów innowacyjnych m.in. w ramach Funduszu Badań i Wdrożeń prowadzonego przez Kujawsko-Pomorską Agencją Innowacji oraz Funduszu Powiązań Kooperacyjnych realizowanego partnerstwie z Toruńską Agencją Rozwoju Regionalnego.

bierze udział w:

Kreatywne miasta w PolsceKreatywne przestrzenie w Toruniu?

Tomasz Mazuryk

CEO, FundingBox.com

Seryjny przedsiębiorca, aktywny na polskim i europejskim rynku ICT od 20 lat. Współzałożyciel kilku firm takich jak m.in. XORsol.pl, NetSprint.pl, polski oddział econet, czy też FundingBox. W ramach prowadzonej działalności aktywnie doradza firmom w budowaniu ich strategii biznesowych, a także w finansowaniu ich działalności zarówno ze środków prywatnych jak i publicznych.

bierze udział w:

Kreatywne miasta w PolsceKreatywne przestrzenie w Toruniu?

Piotr Guzowski

Prezes Polsko-Kazachstańskiej Izby Handlowo-Przemysłowej

Absolwent Politechniki Warszawskiej. Odpowiedzialny za organizację i zarządzanie izbami bilateralnymi: Polsko-Białoruską, Polsko-Ukraińską i Polsko-Kazachstańskiej. Specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń z zakresu przygotowania przedsiębiorstw polskich do inwestowania na rynkach wschodnich.

bierze udział w:

Kreatywne miasta w PolsceKreatywne przestrzenie w Toruniu?

Juan Davi Ferrer

Wiceprezes Emirates & Europe Business Development Cluster

Wiceprezes Emirates & Europe Business Development Cluster odpowiedzialny za działania związane z finansowaniem projektów. EEBD utworzone zostało z myślą o integracji Zjednoczonych Emiratów Arabskich z Europą w celu stworzenie relacji biznesowych i zapewnienia efektywnego sposoby komunikacji między krajami. Ponadto Juan Davi Ferrer jest Prezesem European Green Technology Alliance (EGTA), klastra, w którego skład wchodzi 21 podmiotów skupiających się na transferze wiedzy, prowadzeniu wspólnych badań, a także rozwoju oraz komercjalizacji działań. Celem EGTA są również wspólne przedsięwzięcia biznesowe oraz tworzenie globalnej platformy dla transferu i promowania technologii.

bierze udział w:

Kreatywne miasta w PolsceKreatywne przestrzenie w Toruniu?

Małgorzata Kociniewska

Starszy Specjalista ds. handlu zagranicznego w Banku Zachodnim WBK

Od 16 lat w bankowości, najpierw na stanowisku doradcy, dziś jako starszy specjalista ds. handlu zagranicznego w Banku Zachodnim WBK. Prywatnie żeglująca mama zbuntowanego 9 latka.

 

bierze udział w:

Kreatywne miasta w PolsceKreatywne przestrzenie w Toruniu?

Ewa Michałowska

Menedżer w Banku Zchodnim WBK S.A.

Od 25 lat związana z bankowością, na stanowiskach kierowniczych w wielu bankach, między innymi PKO-BP, Kredyt Banku, Banku DnB Nord. W BZ WBK zajmuje się współpracą pomiędzy bankiem a przedsiębiorcami, wdrażaniem nowych produktów i usług oraz rozwiązań wspomagających przedsiębiorców w prowadzeniu biznesu.  Trener – z ramienia banku prowadzi warsztaty i szkolenia dla firm.

bierze udział w:

Kreatywne miasta w PolsceKreatywne przestrzenie w Toruniu?

Jacek Piechota

Prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej

Prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej, działającej na rzecz współpracy ekonomicznej między Polską i Ukrainą. Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia „Europa – Północ – Wschód”, organizującego corocznie Baltic Business Forum. Wcześniej – Minister Gospodarki i Minister Gospodarki i Pracy w rządach Leszka Millera i Marka Belki. Wdrażał programy wspierania MŚP m.in. „kapitał dla przedsiębiorczych”

bierze udział w:

Kreatywne miasta w PolsceKreatywne przestrzenie w Toruniu?

Maciej Bitner

Główny ekonomista think tanku WiseEuropa

Absolwent ekonomii i filozofii na UW. Zajmuje się rynkiem pracy w kontekście przemian technologicznych, rynkiem kapitałowym, polityką pieniężną oraz problematyką emerytalną. Interesuje go polityka publiczna i jej podstawy w filozofii politycznej, historia gospodarcza i historia myśli ekonomicznej.

bierze udział w:

Kreatywne miasta w PolsceKreatywne przestrzenie w Toruniu?

Paweł Komorowski

Starszy Menedżer, Deloitte Poland

Starszy Menedżer w dziale doradztwa podatkowego Deloitte oraz licencjonowany doradca podatkowy. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w świadczeniu usług doradztwa podatkowego. Specjalizuje się w projektach restrukturyzacyjnych oraz projektach obejmujących prowadzenie przeglądów podatkowych, due-diligence oraz zarządzania podatkowego. Jego bogate doświadczenie obejmuje m.in. doradztwo dla spółek z branży produkcyjnej, usługowej oraz FMCG. Głównym obszarem zainteresowań Pana Pawła jest problematyka związana z podatkiem dochodowym od osób prawnych. Autor wielu publikacji o tematyce podatkowej. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

bierze udział w:

Kreatywne miasta w PolsceKreatywne przestrzenie w Toruniu?

Daniel Kędzierski

CEO FastTony.es

Odpowiada za wizję produktu, zdobywanie nowych rynków oraz dystrybucję. Przedsiębiorca z trzynastoletnim doświadczeniem. Tworzył strategie biznesowe i marketingowe, a z jego rozwiązań technologicznych korzystał firmy takie jak, T-Mobile, DDB Tribal, McDonalds, Starcom. Prelegent największych krajowych i międzynarodowych konferencji. Prowadzi szkolenia, na których dzieli się wiedzą z zakresu tworzenia i optymalizacji kampanii Facebook Ads.

bierze udział w:

Kreatywne miasta w PolsceKreatywne przestrzenie w Toruniu?

Michał Pukacz

Członek Zarządu, Polski Klaster Badań i Rozwoju Internetu Rzeczy

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie, koordynator oraz członek zarządu Polskiego Klastra Badań i Rozwoju Internetu Rzeczy -dobrowolnego porozumienie przedsiębiorców, jednostek naukowych i naukowo-badawczych oraz instytucji otoczenia biznesu, którzy chcą współpracować na rzecz zwiększenia innowacyjności i konkurencyjności Polski w tym kluczowym obszarze. Doradza Polskim Miastom jak wdrażać IoT i stać się Smart City. Najmłodszy Członek Krajowej Izby Gospodarczej Komitetu Gospodarki Miejskiej którego celem jest zwiększenie konkurencyjności miast jako elementów rynku. Pasjonat nowych technologii, starający się jak najwięcej swojej wiedzy przekazać lubelskiej społeczności startupowej. Współorganizator dwóch cyklicznych imprez branży IT, Auli Polskiej Lublin oraz Startup Weekend Lublin. Współtworzy Lubelską Akademią IT, gdzie główna zasada mówi o tym, że każdego można nauczyć programować, liczą się tylko chęci.

bierze udział w:

Kreatywne miasta w PolsceKreatywne przestrzenie w Toruniu?

Mikołaj Winkiel

Chief Evangelist w Brand24

Profesjonalnie i hobbystycznie zajmuje się marketingiem, Internetem i mediami społecznościowymi, starając połączyć te tematy w jedność. Pracując w dużej agencji nauczył się czym jest marketing internetowy, a pracując w mniejszej agencji, dowiedział się jak go robić skutecznie i sprawnie. Był social media managerem, content managerem, analitykiem i sprzedawcą. Ciągle wykorzystuje zdobyte doświadczenie, szkoląc z monitoringu Internetu podczas licznych prelekcji na m.in.: Marketing Day, Pipeline Summit, Forum Inboud Marketing, Kongresie Praktyków biznesu czy Kongresie Business Inteligence. Jest współautorem Biblii E-Biznesu i innych, licznych publikacji, wielokrotnie wykładał na SWPS, UW czy innych uczelniach. Od 2016 roku prowadzi warsztaty na WH AGH w Krakowie. Od 2011 roku w Brand24 zajmuje się obsługą kluczowych klientów, marketingiem i  „ewangelizacją” branży reklamowej.

bierze udział w:

Kreatywne miasta w PolsceKreatywne przestrzenie w Toruniu?

Piotr Sędzik

CEO Footsteps

Założyciel i CEO wrocławskiego startupu Footsteps oraz współzałożyciel software house’u Applover, gdzie pełni funkcję COO. Jego pasją są nowe technologie, budowanie innowacyjnych rozwiązań oraz niekonwencjonalne formy marketingu. W swoich działaniach stawia przede wszystkim na praktykę i kreatywność.

bierze udział w:

Kreatywne miasta w PolsceKreatywne przestrzenie w Toruniu?

Partnerzy:

Patroni medialni: